Skuteczne nawilżanie i pielęgnacja skory suchej z wykorzystaniem kremów z kwasem hialuronowym

Nazywany “eliksirem młodości” jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Występuje w ciele szklistym oka, w mazi stawowej oraz oczywiście w skórze. Odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry - zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo zmniejsza się, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. W efekcie skóra wysusza się, co prowadzi również do pojawiania się zmarszczek. Nic więc dziwnego, że kwas hialuronowy to bardzo popularny składnik różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji, polecanych każdej cerze, a w szczególności suchej, wrażliwej i dojrzałej. Prezentujemy kilka produktów must-have, zawierających w sobie ten cenny składnik.

ENDOCARE

Przykładowo, Balsam Kremowy Do Podrażnionej Skóry Twarzy ENDOCARE Lipocutante Cream to doskonały zestaw dla każdego, kto boryka się z silnie odwodnioną skórą i spierzchniętymi ustami. Z powodzeniem stosowany może być również przez osoby o podrażnionej skórze wskutek terapii lekowych czy po zabiegach dermoskometycznych. W zestawie znajduje się również balsam dla spierzchniętych ust do codziennego użytku, który wspaniale nawilża i regeneruje, a równocześnie nie skleja ust. Krem powstał na bazie starannie wyselekcjonowanych składników aktywnych, a jednym z nich jest kompleks Hyasol BT - roztwór kwasu hialuronowego, który zmniejsza transepidermalną utratę wody o 46% i tworzy tzw. efekt FLASH, zregenerowaną, nawilżoną i gładką skórę.

Cosmetici Magistrali

JALURONIUS CREAM, lekki nawilżająco-normalizujący krem do twarzy z kwasem hialuronowym ma za zadanie przywrócić równowagę suchej i odwodnionej skórze. Dzięki działaniu innowacyjnej technologii JALUBALANCER aktywuje tzw. nawilżanie aktywne. Działa poprzez aktywację naturalnych rezerw kwasu hialuronowego w skórze, co w rezultacie prowadzi do przywrócenia równowagi mikrobiologicznej skóry, przywrócenia integralności bariery hydrolipidowej i wzmocnienia fizjologicznych mechanizmów ochronnych.

Naszą drugą propozycją od włoskiej marki jest ETAS VISO – przeciwstarzeniowy krem do twarzy. Skoncentrowany kosmetyk przywraca młodzieńczy wygląd dzięki pobudzeniu naturalnych mechanizmów odnowy biologicznej oraz skutecznym zahamowaniu procesów starzenia. Wysoce skoncentrowana formuła zamknięta została w aksamitnym preparacie, który doskonale sprawdza się zarówno na dzień, jak i na noc. Zawarty w niej kwas hialuronowy dzięki właściwościom łączenia włókien kolagenowych i wiązania cząsteczek wody przywraca prawidłowy poziom nawilżenia skóry, pozostawiając jędrny, odżywiony i nawilżony wygląd.

Categories: ENDOCARE

Leave a comment

Related Posts